Порядок Створення Та Діяльність Громадського Об’єднання Без Статусу Юридичної Особи

Проведений нами аналіз інформації щодо рішень, прийнятих відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» реєстраційними службами, показав, що загалом за період з 1 січня 2013 р. По 1 вересня 2013 р. Було зареєстровано 1990 громадських об’єднань та прийнято 443 повідомлення про утворення громадських об’єднань. За цей же період відмова у реєстрації була надана лише у 157 випадках.

про громадські об'єднання

У відповідність з новим законом, окремі підрозділи громадського об’єднання зі статусом юридичної особи можуть мати свої установчі документи (положення) та діяти на їх підставі. Положення про окремий підрозділ громадського об’єднання містить інформацію про найменування такого підрозділу, керівні органи, порядок їх обрання (призначення), терміни і обсяг повноважень. Таке Положення не може суперечити законам та статуту об’єднання громадян. Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи може мати відокремлені підрозділи, які утворюються за рішенням відповідного керівного органу громадського об’єднання згідно із статутом, у порядку, визначеному Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань“.

З іншого боку, закон України не може регулювати питання діяльності громадських організацій – в тому числі зареєстрованих в Україні – на території інших держав. Таким чином, всі громадські організації України мають право створювати свої представництва або інші осередки в інших державах відповідно до законодавства цих держав. Пункт четвертий статті three нового закону гарантує громадським об’єднанням вільний вибір території їх діяльності без вимоги створення будь-яких місцевих осередків.

Реєстрація громадської організації відбувається відповідно до Законів України «Про громадські об’єднання». Невідповідність відомостей, вказаних у реєстраційній картці на проведення державної реєстрації громадського об’єднання як юридичної особи, відомостям, зазначеним у документах, що подані для проведення реєстрації громадського об’єднання. Відмова розпорядника публічної інформації у наданні інформації, оскільки відокремлений підрозділ громадської організації не є запитувачем інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» є безпідставною, а отже неправомірною, і може бути оскаржена до керівника розпорядника, вищого органу чи суду. Нарешті, треба згадати про невиконання вимог закону Кабінетом Міністрів України, який мав до 22 вересня 2012 року подати проект закону про внесення змін до законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям закону «Про громадські об’єднання», як передбачено у підпункті 1 пункту 14 Прикінцевих та перехідних положень. Відповідні зміни дозволять громадським організаціям, наприклад, мати кворум на засіданнях керівних органів без вимоги фізичної присутності їх членів, якщо відповідні процедури визначено у статуті.

У разі саморозпуску громадського об’єднання його майно та кошти після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням такого об’єднання на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об’єднанню, а в разі неприйняття такого рішення – зараховуються відповідно до закону до державного або місцевого бюджету. Відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації акредитується в Україні без надання статусу юридичної особи в порядку, визначеному Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань“. Громадські об’єднання мають право реалізовувати свою мету (цілі) шляхом укладення між собою на добровільних засадах угод про співробітництво та/або взаємодопомогу, утворення відповідно до цього Закону громадських спілок, а також в інший спосіб, не заборонений законом. 22 березня 2012 року прийнято Закон України «Про громадські об’єднання» № , що набув чинності 1 січня 2013 року.

Політики Борються За Правду Проте, Чи Готові Вони Для Правди Про Війну?

Припинення діяльності громадського об’єднання відбувається в порядку, визначеному Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань“. У статуті громадського об’єднання можуть бути передбачені додаткові положення щодо утворення, діяльності і саморозпуску чи реорганізації громадського об’єднання, що не суперечать закону. Громадське об’єднання може також мати скорочене найменування, яке визначається рішенням його установчих зборів або вищого органу управління – з’їзду, конференції, загальних зборів тощо (далі – вищий орган управління).

Декілька Сотень Студентів Знову Вийшли На Акцію Протесту З Вимогою Звільнити Шкарлета

Легалізація (офіційне визнання) громадських об’єднань здійснюється шляхом їхньої реєстрації або повідомлення про заснування. У протоколі установчих зборів можуть зазначатися відомості і про інші прийняті на цих зборах рішення стосовно утворення та/або діяльності spravedlyvist-ato.org.ua громадського об’єднання. Юридична особа приватного права бере участь в утворенні громадської спілки через свого керівника або іншого уповноваженого представника, який діє на підставі довіреності на вчинення дій щодо утворення громадської спілки.

Не є юридичними особами приватного права юридичні особи, створені розпорядчими актами Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій, – для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи. Статтею 26 Закону встановлено, що громадське об’єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск).

Громадська спілка- це громадське об’єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

Posted in Облдержадміністрація.